PAYER ULTRA PROJECT

1/ Race Across The Alps 525 km / 14500 m (Start Nauders, Fri. 23. 6. 2023 at 13:00) Raceacrossthealps.com/ / Finish of the race (Nauders) / Sat. 24. 6. 2023 2/ Ascent to Julius Payer Hütte (Sat. 24. 6) next day climb up to Ortler (Sun. 25. 6. 2023) 3/ Cycling from Sulden to Teplice (CZ) where… chcete vědět víc?

Nová kniha! OKOLO...

Seš ready na pořádnou jízdu? V nové knize čekej všechno - teda kromě nudy a zbytečného chození OKOLO horký kaše. Mimochodem už sám název je ultra-dlouhý: OKOLO Česka a Slovenska za méně než 8 dní, plus 20 odboček do života "ultrapaka"Mohlo by tě zajímat:* kniha je už dostupná na e-shopu*… chcete vědět víc?

ULTRA 400

Sezónu 2021 jsem začal na sprinterských tratích Jičínské cykloligy, závodech trvajících do půl hodiny. Pak ale přišla změna - velká a dlouhá změna. V pátek 21. 5. si svoji premiéru odbyl závod 400 ULTRA. Start i cíl byl umístěn v Autokempu Mostek ve stejnojmenné obci nedaleko Dvora Králové. Už jen… chcete vědět víc?

Cesta z města

První březnový den roku 2021 byla v České republice zavedena do té doby nejtvrdší omezení v důsledku koronavirové pandemie, která postupně vyústila v přeplněnost nemocnic. Statistiky počtu nakažených a zemřelých byly v porovnání se světem, ale i bezprostředně sousedícími zeměmi, alarmující. Babišův… chcete vědět víc?

Pohádky pro malé i velké sportovce, kalendář 2021 a mnoho dalšího na e-shopu

 Světlo světa spatřila nová kniha pohádek "Kouzelné dary pro Nezmary", již třetí ze série pohádek pro malé i velké sportovce. Příběhy plné fantazie a napětí nabádají k pohybu, zdůrazňují význam slušného chování a smysl pro fair play. Dvanáct kapitol vzájemně propojuje dějová linka, sedm pohádek se… chcete vědět víc?

Ve zdravém těle zdravý duch

Mám rozepsanou knihu s pracovním názvem “Non plus ultra”. Mezi ultra punkovou látkou se objevila i vážnější úvaha (psáno po  nastolení nouzového stavu v říjnu 2020): Otevřeno můžou mít prodejny tabákových výrobků, zahradnických potřeb, servisy všeho možnýho – ale třeba takový knihovny jsou zavřený… chcete vědět víc?

Sezóna 2020

Tzv. „kovidová sezóna“ byla sice kratší, přesto nabídla docela slušnou dávku závodního vyžití na biku i v sedle silničky. V rozmezí 10. června a 19. září 2020 jsem se postavil na start celkem sedmnácti závodů. Z toho byl jeden silniční ultramaraton (Okolo Česka a Slovenska, 3540 km / 7 dní a 23 h),… chcete vědět víc?

Rallye Sudety – kultovní nářez!

Psal se rok 2002 a s kámošem Jardou, jsme se rozhodli zařadit do našeho pankovýho života maratony na horských kolech. Jelikož jsme poslouchali metal a hárd kór, nebylo vyhnutí – extrém jsme museli mít i na dvou kolech. Takže dlouhý tratě to jistily, o popový třicítky nebyl zájem. Náš závodní víkend… chcete vědět víc?

Kilák za 17 Kč - sbírka pro Petra dopadla nad očekávání!

Asi dva týdny před startem RACAS mě oslovil kámoš a velký fanoušk UPRT Dan Fišar, že má hendikepovaného kamaráda, jehož snem je pořízení nového invalidního vozíku. Prý mám zkušenosti s charitou a jestli bych třeba něco nevymyslel. Přislíbil jsem mu pomoc, šanci jsem viděl někdy na podzim, až budu… chcete vědět víc?

RACAS - okolo ČR a SR za 7 dní a 23 hodin

Tak jsem se tak pěkně plácal v té koronavirové letargii. Občas bike, občas silnička, pohodové jízdy, žádné závody. Pak se rozjel jičínský Cyklopoint Cup (seriál MTB závodů trvajících od 30 min do 1 h) a já si řek: „Jo, to je ono, žádná ultra sezóna, ale krátké, silové, technické XC – to je to, čím… chcete vědět víc?