1000 Miles Adventure v rekordním čase

1000 Miles Adventure – to je pojem, legenda a dobrodružství spojené s ultrabikerem Honzou Kopkou. Ten byl vždycky tvrdý sám na sebe a povedlo se mu proto dokončit nejtěžší závody na světě. Přísný metr drží i při vymýšlení trasy jednoznačně nejtěžšího MTB ultramaratonu (nejen) v Čechách a na… chcete vědět víc?

400 Ultra ve znamení čtyřek

Čtvrtý ročník MTB ultramaratonu bez podpory přinesl jednoznačně nejtěžší podmínky. Závodníci se v pátek 17. května 2024 stavěli do startovního koridoru za silného deště. Ten nepolevil ani několik hodin po startovním výstřelu, který zazněl v pravé poledne. Pršelo i přes noc a souboj s kluzkými… chcete vědět víc?

Letos pomáháme Dorotce, Kačce a Domečku plnému koleček. Díky všem podporovatelům!

V sezóně 2024 bych vás rád poprosil o podporu lidí, kteří si zaslouží podat pomocnou ruku a také dodat motivaci k jejich často nelehkému zápasu s osudem. DOROTKA z Nové Paky se narodila se vzácnou, těžkou a neléčitelnou formou epilepsie - tzv. syndromem Dravetové, který se projevuje nejen častými,… chcete vědět víc?

Sezóna 2024 bude jízda!

V právě se rozbíhající sezóně mě čeká poctivá porce cyklistických závodů napříč disciplínami. Nevynechám ani ty z kategorie „ultra“. V květnu se postavím už po čtvrté na start mé srdcovky 400 Ultra a na konci června se zúčastním legendárního MTB ultramaratonu 1000 Miles Adventure. Závod vedoucí z… chcete vědět víc?

S Holkou statečnou v jednom kole

Když vyšel román Holka statečná, jehož hlavní hrdinkou je Blanka Čílová, tušil jsem, že se objeví příležitosti, abychom knihu prezentovali přímo mezi lidmi. Kladl jsem si na srdce, že se pokusím vše držet v rozumných mezích, abych Blanku nezatěžoval cestováním a besedami. Kdo ji však znáte, tušíte,… chcete vědět víc?

Světový pohár UCI Gran Fondo World Series v Portugalsku

Byla to akce na poslední chvíli. Záměr nominovat se na MS v Dánsku (1. 9. 2024) jsem nosil v hlavě už od konce sezóny 2023, ale nechával vše tak nějak plynout a „vyhnít“. Při hledání termínů na letošní sezónu jsem zjistil, že některé nominační závody mi nebudou vůbec vyhovovat. Do toho za mnou… chcete vědět víc?

To byla jízda! Přednášky 2023 / 2024

Jezdit po republice a setkávat se s lidmi mě baví čím dál víc. Letos mě to chytlo až tak, že jsem se rozjel na přednáškové turné, které si nezadá se štacemi hudebních kapel. Všude bylo pěkně a kopec srandy! Děkuju každému, kdo jste přišel a strávil se mnou čas. Celkem to dalo 25 večerních programů… chcete vědět víc?

Skóre přes „kilo“ – jste borci, děkujeme!

Jménem Lillinky, Jindříška (a jejich skvělých rodičů), spolku Domeček plný koleček a organizace Lékaři bez hranic děkuju všem, kdo jste přispěli na letošní sbírku spojenou s mým sportovním úsilím a následně i přednáškovým turné. Kvalita lidí, kteří mě obklopují, je mojí velkou výhrou. Nejenže… chcete vědět víc?

Turné pěti hospod 2023

Už devatenáctým rokem patří závěr cyklistické sezóny společensko-sportovní akci Turné pěti hospod (dále TPH). Jak název akce napovídá, vede přes pětici vybraných hospod na Novopacku a jeho okolí. Každým rokem je v itineráři zařazená i nová hospoda či restaurace, kterou jsme ještě nenavštívili.… chcete vědět víc?

Sezóna 2023 – divoká jízda s dobrým koncem

Už přes 20 let závodění přineslo do mého sportovního života spoustu různých sezón. Některé více, jiné méně úspěšné. Pokud bych měl charakterizovat tu zatím poslední, pak bych použil slovník specialistů na vaření či výživu: pestrá a hodně výživná. Měla všechno, pády, vítězství, krize, okamžiky… chcete vědět víc?

« Předchozí 1 2 3 4 5 7 9 Následující »