Hrdina nové doby: Ostříknu tě a ještě budeš cvakat!

V dnešní době mi někteří řidiči připadaj, jako by žili v počítačový hře. Jen tak ze srandy ošplouchnout cyklistu ostřikovačema… Proč ne? Jednoduchý to je jako výstřel ve střílečce – zmáčkneš tlačítko a libuješ si, jak jsi toho nebožáka dostal. Mozek na chvíli vypne fakt, že jsi zamindrákovaná nula… chcete vědět víc?

Pět kol na Zlaťák

Většina mých dosavadních projektů se měřila počtem ujetých kiláků, nastoupených metrů, časem, pořadím v závodě a podobnými měřítky, které vlastně nejsou skoro vůbec důležitý. Chápu lidi žijící mimo sportovní prostředí, když je označí za zcela zbytečný. Pro mě přeci jen něco znamenají, stejně tak… chcete vědět víc?

Bike & Buggy Project

Poslední dubnová neděle roku 2020 stála za to - hlavně díky klukům z našeho UPRT týmu, kteří mi ke 40tinám věnovali poukaz na 10 kol v bugyně na trati v Dolním Bousově. Ráno jsem začal ostřejším tréninkem na MTB, pak jsem na silničce vyrazil na místo činu, kde jsem sešláp plynovej pedál a užil si… chcete vědět víc?

Koronavir úřaduje: TSE v roce 2021 a zase trénink doma nebo...?

První česká účast na nejdelším etapáku světa Red Bull Trans-Siberian Extreme posunuta o rok. Jarda  a Táda potvrdili, že do toho jdou. Vy, fanoušci, určitě taky! Stejně tak partneři / sponzoři ... Tak já teda taky! :-)  Takže červenec 2021 BRTSE! Původce je jasný - malá chlupatá kulička kronavir.… chcete vědět víc?

Legendy cyklistiky ve Staré Pace + ultrapako...

O prvním březnovém víkendu se při příležitosti životních jubileí cyklistických legend – bratrů Jaroslava (80) a Jiřího (70) Kvapilových, rodáků ze Staré Paky, uskutečnilo povedené slavnostní odpoledne. Celou akci zpunktoval můj kamarád Radim Karel a přední „Kvapilolog“ pan Ladislav Dvorský,… chcete vědět víc?

RAAM očima dětí ze ZŠ Husitská Nová Paka

Pohled na svět očima dětí je čistý, upřímný, prostý efektů, které dospělácký mozek (ať už chceme, nebo ne) generuje. Mohu tedy s jistotou prohlásit, že žáky 3.B ZŠ Husitské nejvíce zaujala drsná pouštní krajina Arizony s obrovskými kaktusy. Za výkresy, na jejichž druhé straně jsem si přečetl… chcete vědět víc?

Tak tohle byl biják!

Do třetice všeho dobrýho. Prvně bylo potřeba příběh vytvořit, což znamenalo po boku skvělých kluků a za podpory mnoha fanoušků přejet Ameriku od Pacifiku k Atlantiku (dokončit RAAM 2019). Nemohu opomenout ani producenty, rozuměj lidi a firmy, které nám k naplnění scénáře dali zelenou a poskytli… chcete vědět víc?

„Transsibiřská masakrárna“

Knihu o Race Across America jsem končil se slovy: „Moje rodina, kamarádi a fanoušci, ano i ty, kdo čteš tuhle knihu, jste mi darovali tolik skvělý energie, že by byla škoda vypustit ji někam do éteru. Uchovávám ji v srdci a doufám, že ji jednou budu zase moct pustit do noh při nějaký pořádný… chcete vědět víc?

Red Bull Trans-Siberian Extreme - jdeme do toho!

Vše je na dobrý cestě, abychom otiskli první českou stopu na nejdelším etapovém závodě na světě. Důležité bylo projít nominačním sítem na základě zajetých výsledků. Hlásilo se přes padesát "pacientů" a z nich komise vybrala patnáct nejšvihlejších, kteří se 23. 6. 2020 budou moct postavit na start v… chcete vědět víc?

Těším se na vás - v kinech, restauracích, hospodách...

Vážení fanoušci, přišel konečně čas, kdy je potřeba přestat se ohlížet dozadu... ...mnozí z vás žádají informace o tom, co nás společně čeká. Těší mě, že se těšíte! Já taky! A co tam tedy vidím? ... docela dost akcí, na kterých se uvidíme - jejich přehled najdete zde:  Přednášky a autogramiády… chcete vědět víc?