Pád na dno

Měl to být můj osvědčený tréninkový den (13. 4. 2019) před ultra sezónou – z Paky do Hradce na závod Nova Cup a pak zase zpět. Ranní kosu a vítr na cestě do Hradce jsem zvládl, ale hromadný bourák na pátém kilometru závodu už ne. Takže sanita, fakultka a domů s holkama autem. Místo pocitu z dobrého… chcete vědět víc?

Podpořit účast na RAAM můžete i vy!

Race Across America, nejnáročnější silniční ultramraton na světě, měří bezmála 5000 km. Limit na jeho dokončení je 12 dní, tedy 288 hodin. Je to extrémní a bohužel i dost drahá záležitost (náklady se blíží jednomu milionu korun). Rád bych se pokusil vybrat symbolickou částku 288 000 Kč formou… chcete vědět víc?

V péči Centra fyzioterapie KINISI

Jelikož můj ojetej diesel občas vykazuje známky opotřebení, na což má samozřejmě po několika letech amatérského „extrémnějšího“ sportovnání (! s minimální regenerací) nárok, rozhodl jsem se svěřit ho do „autorizovaného servisu“. S radostí jsem zjistil, že v Horních Počernicích v Kinisi centrum… chcete vědět víc?

TUFO & KMC - v sezóně 2019 bude co ojíždět... :-)

Galusky (pláště) a řetěz... To jsou dvě věci, které naši sílu přenášejí na zemský povrch. Dostávají pěknou čočku a jsou řádně namáhány. Proto je kvalita na jejich místě důležitá. A v případě RAAMu, kdy mě mají dostat z jednoho konce USA na druhý, se jedná o zásadní články úspěchu. Tímto děkuji… chcete vědět víc?

This is my Mallorca...!

Tak to vypadá, když se sejde poctivá zima s poctivým tréninkem :-)...  chcete vědět víc?

UPRT family v kině

Na začátku února tradičně pořádáme v Kině Nová Paka přednášky a premiérové projekce nového filmu. Letos nesl program titul „Ultrapakárny“. Čekal mě opět maraton – nikoliv za řidítky, ale za mikrofonem. Ve čtvrtek a v pátek dopoledne byl program určen pro školy, v pátek a v sobotu večer přišla na… chcete vědět víc?

RAAM 2019 - není kroku zpět - jedeme!

Tak konec otálení a slov typu "možná", "asi", "snad"... Máme zaplacenou část startovného a není kroku zpět. V roce 2019 se postavím na start nejtěžšího cyklistického závodu na světě - Race Across America. Dostat tu českou vlaječku do cíle bude pěkná dřina a věřím, že se to s intergalaktickou silou… chcete vědět víc?

Přednáška pro Gymnázium a SOŠPg Nová Paka s charitativním výtěžkem

Přednášky pro novopacký gympl mají pro mě osobně vždy zvláštní náboj. Určitě je to tím, že jsem do této školy chodil (!rád) a měla zásadní vliv nejen na moji vzdělanost, ale také formování mé pubertální a čerstvě adolescentní osobnosti. V žádné jiné škole před tím ani potom se v mém případě… chcete vědět víc?

31. 12. 2018 - uvítání posledního dne roku na Sněžce

Poslední den v roce s kamarády vyrážíme z Nové Paky vstříc svítání  na Sněžce. Je to taková protialkoholní prevence – ráno vstáváme před pátou, abychom měli spánkový deficit, podpořili ho námahou na nejvyšším kopci ČR a večer pak nedělali takový brajgl. Pokud si tedy takticky nezdřímneme odpoledne… chcete vědět víc?

Bike fitting Retül ve Ski Bike Centru Radotín

V případě posedu na kole se do celkového komfortu, výkonu a aerodynamiky jízdy na kole projevuje tolik proměnných, že není na škodu svěřit se odborníkovi, takzvanému fitterovi. K rozhodnutí nechat si zkontrolovat a případně seštelovat můj posed, jsem dospěl po rozhodnutí zúčastnit se nejtěžšího… chcete vědět víc?