Nominace proběhla úspěšně, následoval posun závodu o rok dozadu (ano, koronáč...) - ale my stále koukáme dopředu a věříme, že je vše na dobrý cestě, abychom otiskli první českou stopu na nejdelším etapovém závodě na světě. Celkem jedenáct sólo jezdců se postaví na start 22. 6. 2021 v Moskvě. Red Bull Trans-Siberian Extreme měří 9100 kilometrů, překonává 77 000 výškových metrů, vede přes čtyři klimatické zóny a sedm časových pásem a několik velkých měst: Moskva, Nižnij Novgorod, Kazaň, Perm, Jekatěrinburg, Ťumeň, Omsk, Novosibirsk, Tomsk, Krasnojarsk, Irkutsk, Ulan-Ude, Čita, Svobodny, Blagoveshchensk, Khabarovsk a Vladivostok (u Japonského moře). Celá tahle šílenost, kterou trvá ujet autem víc než týden a letecký přesun představuje devítihodinový let, je rozdělená do patnácti etap (respektive patnácti po sobě jdoucích ultramaratonů): 350 km, 378 km, 693 km, 331 km, 313 km, 614 km, 611 km, 255 km, 584 km, 1056 km, 447 km, 660 km, 1363 km, 689 km a 757 km.

 

Myslím, že pro všechny kluky z našeho Ultra Paka Racing Teamu, kteří mají velký podíl na zdárných dokončeních extrémních závodů, stejně tak pro naše ultra-skvělý fanoušky a podporovatele je nominace na tento prestižní závod poctou. Po základní škole na Glocknermanovi, maturitě na Race Around Austria a promoci na Race Across America přišla šance prošlápnout pro českou ultracyklistiku novou pěšinku. Na prošlapávání stopy budeme tři. Organizátor v rámci (astronomického) startovného nabízí závodníkům i slušný servis, a tak si každý s sebou může vzít jen dva supportery.  Takže jede Jarda Šulc coby sportovní ředitel (práce s mapou, profily, taktika) a Táda Kopča jako hlavní komunikátor s fanoušky a sponzory + focení. Oba si ale taky slušně zařídí, poklepou mýma nohama atd... Arbeit na ruský frontě se najde vždycky :-).

 

Budu moc rád, když se po ní vydáme zase společně (UPRT + fanoušci) a pod českou vlajkou se dokážeme probojovat z Moskvy až do Vladivostoku. Cesta to bude těžká, ale věřme, že i krásná a společně si ji užijeme, jako tomu bylo v případě RAAMu!