North Cape - Tarifa - tracking a další info...

North Cape - Tarifa - tracking a další info...

O půlnoci z 19. na 20. června 2022 se vydám na 7400 km dlouhou trasu z nejsevernější oblasti starého kontinentu Nord Kapp v Norsku do nejjižnějšího bodu – přístavu  Tarifa na Gibraltaru. Závod je bez zabezpečení, vše potřebné si povezu na kole a obstarám sám během závodu. Váha kola se zásobami jídla a pití činí 20 kg. Takže to bude solidní rubačka :-). Skvělou skutečností je, že se jede i přes Česko! Překvapilo mě, že v Evropě existuje závod, který svými parametry překonává i slavný Race Across America, který jsem absolvoval v roce 2019. Důkazem budiž tato čísla:  

 

délka a převýšení: 7370 km / 80 000 m

nejnižší bod trasy: 211 m pod hladinou moře (podmořský tunel v Norsku)

nejvyšší bod trasy: 3398 m (Pico del Veleta)

další „nej“: Col d’Iseran (2764 m) – nevyšší horský průsmyk v Alpách, Port d’Envalira (2409 m) – nejvyšší celoročně otevřený průsmyk v Evropě (Pyreneje), prvních 1000 km závodu vede za polárním kruhem, cíl závodu je pouhých 14 km od afrického kontinentu.

15 zemí: Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Česká republika, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Itálie, Francie, Andorra a Španělsko

LIVE TRACKING

Informace přímo z trasy budou dostupné na sociálních sítích a webu. Sledovat pohyb závodníků po trase bude možné on-line na odkazu www.northcape-tarifa.com/2022-tracking.

VÍCE O ZÁVODĚ NORTH CAPE - TARIFA

https://danielpolman.com/blog/northcape-tarifa-bike-race-2022-prvni-cech-na-startu-nejdelsiho-cyklistickeho-zavodu-v-evrope

ZPRAVODAJSTVÍ ZE ZÁVODU

...čekujte na mých soc. sítích IG: polman.daniel, FB: dandapolman, to nejdůležitější taky zde na webu. Hodit se budou určitě i zprávy organizátorů na oficiálním webu závodu: www.northcape-tarifa.com.

SBÍRKA PRO LILLI, JINDRU A SPB

Součástí závodu bude tradičně sbírka na dobrou věc - tentokrát podpoříme dvě děti a jeden spolek. Předem děkuju za podporu všem dárcům - více ZDE.

Věřím, že společně zase napíšeme další příběh s dobrým koncem. Držte palce!

Danda Polman

PÁR FOTEK Z BALENÍ:

MOC DĚKUJU VŠEM FANOUŠKŮM A TAKY SPONZORŮM, JEJICHŽ LOGA POJEDOU SE MNOU NA JEDNÉ Z BRAŠEN:

O PŮLNOCI 19. / 20. 6. 2022 HRÁBNEME DO STRUN! BUDE TO JÍZDA...

ZDE JEŠTĚ PRŮJEZD ČR...

comments powered by Disqus